Історія створення пазлів

Історія створення пазлів

Пазли є популярною логічної мозаїкою, яка складається з деталей різної форми.

Творцем пазлів вважають Джона Спілсбурі. Він був членом Королівського географічного товариства в XVIII столітті в Англії. Він розпиляв зображення карти Англії і Уельсу по межах держав і попросив своїх учнів заново зібрати його, тим самим створив захоплюючу головоломку. У 1766 випускають карту з назвою "Карта Англії і Уельсу, розділена на графства". Пізніше Джон отримав патент на свій винахід і відкрив магазин з дерев'яними пазлами, який він назвав "Картографи і різаль карт на дереві". Пізніше порізані дерев'яні карти стають навчальним посібником з географії. Протягом двох років Джон створював карти багатьох країн світу. Сьогодні знайти одну з таких карт можна в Британському Музеї.

Перші пазли були недосконалими і збирати їх було досить складно. Деталі не були добре оброблені і погано кріпилися один до одного. Також не було картинок, за якими зараз збирають пазли, а було тільки назва на елементах. Дерев'яні пазли були дорогими і вважалися тільки світської грою.

В кінці XIX століття винайшли технологію штампування картону, після чого з'явилися перші пазли з картону. Вони отримали високу популярність в Європі і Америці і витіснили пазли з дерева.

Велику роль у розвитку пазлів з картону зіграла компанія з Америки Parker Brothers. Вони перші придумали форму пазл, яка добре стикувалася між собою. Також вони першими запропонували збирати художні репродукції крім географічних карт. Вони випустили колекцію "Дозвілля" в 1908 році, яка отримали неймовірну популярність. За рахунок нового матеріалу - картону, ціна на пазли дуже знизилася і вони стали доступні кожному.

Велике захоплення пазлами в Америці довелося на часи Великої Депресії. У 1932 році продажі зросли в тисячі разів і досягали 10 мільйонів доларів в тиждень.

Найбільший пазл, який увійшов до Книги рекордів Гіннеса мав 32 256 елементів і є класичною картою-пазлом компанії Ravensburger.

Зворотний дзвінок